pr1

Pływanie to bezpieczna forma aktywności fizycznej, która umożliwia spalanie kalorii, przy jednoczesnym odciążeniu stawów. Pływając, poprawia się kondycję i siłę mięśni, a także kształtuje się sylwetkę. Sport ten uprawiać może każdy, zarówno małe dziecko, jak i osoba starsza. Różne style pływackie pozwalają na urozmaicenie treningu, a także na ćwiczenie różnych partii mięśni. Style można zmieniać, chociaż niektórzy wybierają jedną technikę, która najbardziej odpowiada im pod względem stopnia trudności i wysiłku.

1. Delfin i żabka

Różne style pływackie pozwalają na urozmaicenie treningu, a także na ćwiczenie różnych partii mięśni. Style można zmieniać, chociaż niektórzy wybierają...
Żabka, czyli inaczej styl klasyczny , jest jedną z najtrudniejszych technik pływackich. Wymaga zsynchronizowania oddechu z ruchami rąk i nóg. Pływanie żabką to posuwisty ruch do przodu, przy jednoczesnym wynurzaniu i zanurzaniu głowy. Pływa się na brzuchu. Ruch rozpoczyna się od nabrania powietrza i odepchnięcia wyciągniętych do przodu i wyprostowanych rąk na boki. Dłonie po bokach powinny wykonywać drogę od pozycji wyprostowanych z przodu rąk i przejść łukiem do klatki piersiowej. Stąd wysuwane są znów do przodu. Podczas pływania stylem klasycznym nogi podciąga się do klatki piersiowej, po czym odpycha się je do tyłu, rozkładając na boki. Aby odepchnąć się od wody, szybkim ruchem łączymy wyprostowane nogi.

Styl motylkowy jest równie trudny i nie dla początkujących. Ta technika pływacka łączy ruchy nóg przypominające pływanie delfina z wypychaniem wody ramionami. Pływając stylem motylkowym, całe ciało porusza się na kształt fali. Obie ręce pracują równolegle. Wyciągnięte do przodu ramiona prowadzi się pod wodą do tyłu, po czym wyciąga się je z wody i prowadzi po bokach ponad wodą do przodu.


2. Pływanie na plecach i kraul

Pływanie grzbietem jest stosunkowo łatwe. Podczas pływania tą techniką ręce i nogi pracują naprzemiennie. Wyprostowaną wzdłuż tułowia rękę wyciąga się z wody (kciuk wynurza się pierwszy), po czym prowadzi się ją do góry i za głowę, a następnie pod wodą na bok, w stronę tułowia. Nogi powinny być lekko zgięte w kolanach, a rozluźnione w kostkach. Machamy nimi naprzemiennie. Pływając stylem grzbietowym, głowę utrzymujemy na powierzchni wody.

Kraul jest jednym z łatwiejszych stylów pływania. Pływa się na brzuchu, a nogami i rękami poruszamy naprzemiennie. Najtrudniejsze jest oddychanie, gdyż przez większość czasu głowa jest pod wodą, a wynurzana jest na boki. Wyprostowana do przodu ręka podciągana jest pod wodą w kierunku klatki piersiowej, a następnie odginana jest do tyłu, po czym ponad powierzchnią wędruje do przodu i zanurza się pod wodę. Ruchy nóg są takie same, jak przy stylu grzbietowym.

Różne style pływackie różnią się szybkością pływania i intensywnością wysiłku. Dla osób początkujących wskazany jest styl grzbietowy lub kraul. Styl motylkowy jako najtrudniejszy i wymagający więcej siły przeznaczony jest wyłącznie dla osób silnych i sprawnych. Pływanie jest jedną z najprzyjemniejszych form aktywności ruchowej. Pozytywnie wpływa na cały nasz organizm. Wzmacnia serce oraz inne mięśnie, ponadto poprawia kondycję, a dodatkowo pomaga skutecznie schudnąć . Bez względu na to, który styl pływacki wybierzesz na pewno wodny wysiłek korzystnie wpłynie na twoje ciało.

Akademia realizuje swoje cele głownie poprzez naukę, oraz doskonalenia pływania.

Zajęcia nasze prowadzone są przez doświadczona kadrę, która indywidualnie podchodzi do potrzeb swoich klientów.

Akademia realizując swoje cele wpływa znacząco na poprawę bezpieczeństwa osób przebywających nad wodą.

Początek strony