pr1

Ćwiczenia w wodzie wpływają korzystnie na samopoczucie, kondycję i wagę. Przy okazji zwiększają także ruchomość stawów, nie obciążając ich równocześnie, tak jak ćwiczenia „na sucho”. Jeśli cierpisz na zapalenie stawów, umiarkowane ćwiczenia w wodzie, dopasowane do twoich możliwości, zdecydowanie pomogą ci zminimalizować objawy choroby. Wodne ćwiczenia to także dobry pomysł przy chorobach, takich jak choroby kręgosłupa, astma czy osteoporoza. Mogą je uprawiać kobiety w ciąży i osoby starsze.

1. Rodzaje ćwiczeń w wodzie

Wodne ćwiczenia to obecnie szeroki wachlarz pomysłów. Możesz zapisać się na aqua aerobik, klasyczną naukę pływania, a także pod okiem instruktora wykonywać ćwiczenia specjalnie dopasowane do twoich potrzeb, na przykład podczas rehabilitacji. Zajęcia w wodzie mogą polegać na pływaniu lub na wykonywaniu ćwiczeń na stojąco. Można wykonywać pod wodą pilates, jogę czy tai chi. W lepiej wyposażonych basenach można spotkać specjalne akcesoria do wykonywania ćwiczeń pod wodą. Dostępne bywają nawet rowerki.


2. Zalety wodnego fitnessu

Każde pluskanie się w wodzie ma swoje zalety. Przede wszystkim poprawia kondycję całego ciała, spala tłuszcz i rzeźbi sylwetkę. Poprawia się tym samym stan mięśni, kości i stawów. To dobry sport na odchudzanie. I najważniejsze: woda niweluje obciążenie, z jakim na co dzień zmagają się twoje stawy. Każdy ruch wywołuje taki sam opór wody. Ćwiczenia w wodzie w zasadzie nie powodują kontuzji, jak zdarza się w przypadku innych sportów, takich jak bieganie czy jazda na rowerze. Poruszanie stawami pod wodą zwiększa ich ruchomość, a o to właśnie chodzi w leczeniu zapalenia stawów. Regularne ćwiczenia w wodzie powodują, że stawy bolą coraz mniej. Wodne ćwiczenia są zalecane przy otyłości, astmie i problemach z kręgosłupem.

Oprócz tego pływanie czy ćwiczenia w wodzie pozytywnie wpływają na psychikę. Każda aktywność fizyczna daje szansę, żeby odreagować. Zestresowany człowiek zwykle czuje się lepiej po wizycie na basenie. Ćwiczenia w wodzie nie powodują frustracji z powodu przegrzania, jak zdarza się przy pozostałych ćwiczeniach. Woda pomaga utrzymać odpowiednią temperaturę ciała podczas ćwiczeń. Jedyny zapach, który może ci przeszkadzać po takich ćwiczeniach, to zapach chloru.

Aqua aerobik, pływanie czy jakiekolwiek inne ćwiczenia w wodzie są przeznaczone właściwie dla każdego. Nie musisz mieć świetnej kondycji, aby zapisać się na zajęcia lub wybrać na basen. Nieważny jest także wiek i stan zdrowia. Woda jest przyjazna dla kobiet w ciąży i osób, które nie mogą za bardzo obciążać organizmu ze względu na choroby. Jeśli nie lubisz pływać, wybierz ćwiczenia wykonywane na stojąco, w wodzie sięgającej mniej więcej do klatki piersiowej.

Ćwiczenia na artretyzm to przede wszystkim ćwiczenia w wodzie. Jest to forma rehabilitacji, którą wypróbowało już wiele osób. Dzięki regularnym wizytom na basenie i ćwiczeniom stopniowo zwiększa się ruchomość stawów, a zmniejsza uczucie ich sztywnienia i ból. Dobrze jest skonsultować wybór wodnych ćwiczeń z lekarzem, tak aby były to ćwiczenia na pewno bezpieczne i skuteczne.

Akademia realizuje swoje cele głownie poprzez naukę, oraz doskonalenia pływania.

Zajęcia nasze prowadzone są przez doświadczona kadrę, która indywidualnie podchodzi do potrzeb swoich klientów.

Akademia realizując swoje cele wpływa znacząco na poprawę bezpieczeństwa osób przebywających nad wodą.

Początek strony